e-Dönüşümün Faydaları Nedir?

Kendi yaşadığımız zorluklardan yola çıkarak e Dönüşümün faydalarını sizinle paylaşmak istiyoruz çünkü yaşamadan, görmeden, empati yapmadan kaliteli ve kalıcı bir çözüm olamayacağına inanıyoruz.

 

E-Fatura kullanımı normal fatura kesme işleminden pek farklı değildir. Hatta daha düzenli ve daha kısıtları belirli olduğu için aslında Fatura oluşturmayı daha kolay hale getiren bir uygulamadır. Sizleri korkutan e-fatura'nın elektronik olarak Gelir İdaresi Başkanlığına gitmesidir. Burada yapacağınız hatalardan cezalar alacağınızı düşünmeniz normaldir, fakat esasen rahat olmanız gereken şey artık bir faturada yapacağınız bir hatadan dolayı bir devlet kurumu müfettişi tarafından sıkıştırılamayacak olmanızdır. Çünkü GİB'e gönderilen bir fatura hatalı ise GİB tarafından reddedilmekte olduğundan üzerinizdeki sorumluluk azalmıştır. Hatalı fatura oluşturmak artık çok daha zordur bu da sizi gelecek müfettiş suçlamalarından ve sizleri birçok maliyetten kurtaracaktır. 

  • Yazıcı ve kartuş maliyetiniz olmadığı gibi matbaa kaynaklı fatura nüshalarınızda hatalar olmaz.
  • İstediğiniz zaman fatura form tasarımınızda değişiklik yapabilirsiniz.(Logo, Banka ve Adres Bilgileri vs.)
  • Fatura yazdırırken oluşabilecek sıkıştırma, yırtılma veya yazdırmama gibi teknik aksaklıklar olmaz.
  • Kaşe basıp zarf içine koymak gibi işlemlerle uğraşmadığınız gibi posta veya kargoya hazırlama işlemleriyle de uğraşmazsınız.
  • Postaya, kargoya gitmenize veya posta ya da kargo elemanının size gelmesine gerek kalmaz. Bu sayede zamandan kazandığınız gibi maliyetten de tasarruf etmiş olursunuz.
  • Posta veya Kargoda oluşabilecek fatura kayıplarınız ve faturanın ulaşmaması gibi aksaklıklar söz konusu olmayacak, size gönderilen faturalarda anında size ulaşacak.
  • Hatalı, eksik veya yanlış gönderilen faturaları reddedip, iade faturası hazırlamak ile uğraşmazsınız.
  • 10 yıllık gönderdiğiniz ve aldığınız fatura arşiviniz her zaman elinizin altında olacak, geçmiş zamanda göndermiş ya da almış olduğunuz bir fatura talep edildiği takdirde anında e-posta olarak gönderebilirsiniz.
  • Muhasebeye gidecek olan alış ve satış faturalarının hazırlanması ve ulaştırılması gibi işlemlerle uğraşmayıp, Excel veya Pdf formatında evraklarınızı e-posta olarak gönderebilirsiniz.
  • E-Dönüşümün nimetlerinden faydalanarak her zaman rakiplerinizin önünde olup, Pazar payınızı arttırmaya odaklanabilirsiniz.

Yeniliklere ve teknolojiye açık olmayan firmaların yitip gitmeye mahkûm olduğunun farkındayız, 20 yılı aşkın yazılım tecrübemiz ile e-Dönüşüm sürecinde her zaman yenilikçi çözümlerle yanınızdayız.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Benzer Sorular


SVG

Cevap bulamadınız mı?

Tüm sorularınıza cevap vermek istiyoruz. İletişim kurun ve mümkün olan en kısa sürede size geri dönelim.

E-posta gönderin
SVG

Aradığınızı bulamadınız mı?

Bizimle iletişime geçin, size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

İletişim Sayfası